הודעות מהפורומים:

 
 

 


דף הבית >>> כתבות מדור צמ"ה  >>> ראיון עם יצחק חפץ מנכ"ל אשכול מידע עסקי.
 
 

1X1  עם יצחק חפץ - אשכול מידע עסקי I מאת: דניאל אליאש, מערכת דיזל פאוור I פורסם: 09/03/14.
ענף המכרזים מעסיק חברות וקבלנים רבים מתחום הצמ"ה ותשתיות. הרעיון עצמו פשוט למדי אולם לא כל אחד יכול להצליח ואת רבים מאיתנו מעסיקה השאלה: איך בכלל ניגשים למכרז? המכרז תמיד מופיע כמסמך לא מזמין בעליל, עם תאריכים, התניות ואלף ואחת סיבות להגיד "זה לא בשבילי". פעמים רבות מצויין סכום הזוי של ערבות בנקאית וישנה הרגשה שהמציעים חיים בפלנטה אחרת.

יצחק חפץ מנכ"ל אשכול מידע עסקי הוא בדיוק האיש שחיפשתי בכדי לשפוך אור על הנושא. אנחנו נפגשים במשרדי החברה בחולון כשהמטרה העיקרית שלי היא להבין את המי נגד מי בכל הקשור למכרזים הפומביים האלו שאנחנו רואים בכל מקום, מי יכול לגשת, איך ניגשים ואולי גם נלמד איך זוכים במכרז.

יצחק חפץ עומד בראשה של חברה שמספקת כלים לבעלי מקצוע לסגור עסקאות בתחום הנדל"ן ותשתיות. כבר בדקות הראשונות אני מבין כי לא טעיתי בכל הקשור לקושי שבמכרזים אך אצא מהשיחה עם תובנות אחרות שכן יפשטו את הדרך של בעלי מקצוע להשגת לקוחות חדשים.

חפץ מסביר כי אכן המכרזים הפומביים מיועדים לחברות גדולות, חברות שכבר עבדו וזכו בשיטת המכרזים וכי בשורה התחתונה קבלן מתחיל לא יכול לגשת וגם לא שווה לו לגשת כי במקרים רבים התנאים כל כך לא הגיוניים והביטוי "מכרזים פומביים" הוא בגדר המלצה כי הרי ברור שיש כבר מישהו שהמכרז "רשום על שמו" והסכומים הגבוהים שמבקשים הם להפחית את התחרות ואז יהיו עוד התניות שינפו את מי שלא צריך להיות במכרז.

בשלב זה הרגשתי שאני מתוסכל לגמרי מתחום המכרזים. מה עושה קבלן מתחיל שרוצה לעבוד,להצליח, להתפתח?


"המכרזים אומנם שמורים לקבלנים וחברות גדולות עם מחזורים גדולים ויכולת לספק ערבויות אך זה לא אומר שהם עושים הכל בשטח", אומר חפץ. "חברה שזכתה במכרז תשתיות גדול מעסיקה תחתיה קבלני משנה, לא אחד אלא כמה בכל פעם. קבלני המשנה לא צריכים להיות כאלו גדולים ומנוסים כדי להיכנס לעבודה, זה נסגר בין החברה האחראית שזכתה במכרז לבין קבלן המשנה שבשטח".

סוף סוף בשורות טובות, יש דרכים אחרות להשיג עבודה גם לקבלנים קטנים, גם לכאלו שבתחילת דרכם. כאן בדיוק נכנסת לתמונה התובנה החדשה שלמדתי בעקבות השיחה. כחלק משרותי החברה מנהלת אשכול מידע עסקי מאגר ענק של אלפי פרויקטים בייזום או כאלו שכבר התחילו לעבוד עליהם. מנויי השרות מקבלים גישה חופשית למאגר, בוחרים את הפרויקטים שמתאימים להם ויוצרים קשר עם היזם או הקבלן הראשי באמצעות המערכת עצמה, אימייל או טלפון, אין פה שיטת מכרז עם הרשמה ועלויות מיותרות פשוט יוצרים קשר ומציעים את השרות.

"קח לדוגמה קבלן קידוחים שבודק במאגר פרויקטים בייזום, כאלו שעוד לא עלו על הקרקע. הוא רואה את כל הפרטים על הפרויקט, מי היזם או הקבלן הראשי ופונה אליו ישירות ומציע את שרותיו. הוא יכול לסגור כך עסקאות שלא היה לו מושג על קיומם ועוד בטרם התחיל הפרויקט. באותו אופן בעל מקצוע יכול להציע את שרותיו גם בפרויקט שבעבודה".

אז אולי לא מצאנו שיטה להיכנס למכרזים הפומביים ולהצליח אבל ללא ספק גילינו שרות שיכול ללוות אותנו ככלי עבודה, להכיר לנו את כל האנשים החשובים לנו כבעלי מקצוע ולעזור לנו לסגור עסקאות. המאגר מתאים לקבלני עפר ותשתיות, קבלני בניין, קבלני שיפוצים וכל בעל מקצוע אחר מתחום הבנייה ותשתיות.

"המאגר מקשר את בעל המקצוע ישירות עם היזם ובמקרים רבים עם האדריכל עצמו ופעמים רבות קורה שמטלפון אחד אתה סוגר אפילו כמה עסקאות, אפילו פרויקטים שעדיין על הנייר. לא פעם המאגר יצר קשרי עבודה חזקים בין יזם לבעל מקצוע, כאלו שמחזיקים לאורך שנים".


רוצים להצליח בעולם העסקי? יש ספר על זה

עם הנסיון שרכשה בענף מספקת חברת אשכול מידע עסקי גם קורסים, סמינרים והדרכות אישיות שמטרתן לחזק את הקשר של בעל המקצוע עם לקוחות רלוונטים ולספק את הכלים גם לסגור את העסקה ולא רק להגיע לפגישות.

למידע נוסף באתר החברה לחצו כאן >>אהבתם את הכתבה? עשו לנו לייק בפייסבוק והצטרפו לשיחה:


 

 


כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
 


  
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...


 

כל הזכויות שמורות ל"דיזל פאוור" © פורטל צמ"ה הנדסה ותשתיות.

עיקבו אחרינו:

 
Facebook דיזל פאוור בפייסבוק
Twitter דיזל פאוור בטוויטר
Youtube דיזל פאוור ביוטיוב
google דיזל פאוור ב- google+
 Flickr דיזל פאוור בפליקר
Blogger בלוג דיזל פאוור
instagram
בניית אתרים
 
עמוד הבית.
אודות האתר.
יצירת קשר.
מידע למפרסמים.
הוספת עסק בחינם.
פרסם מודעה בחינם.
כתבות.
מכרזים.
מצולמים בשטח.
ספקים ובעלי מקצוע.
סרטון בטיחות יומי.
שווה צפייה.
מחפשים לקנות.
הדמיות ומצגות.
מאמרים.
מסחר ותיווך.
תתחדשו.
קורסים והשתלמויות.
פורומים.
קבלנים.
סולר ומוצרים נלווים.
תערוכות צמ"ה.
דרושים.
גלריות.
חוות דעת.
קישורים.
מבצעים חמים.
שיתופי פעולה.
אספנות.
מאגר הטיפים.
מילון מונחים.
תקנון האתר.
עסקים למכירה.
תמונות ציוד מכני.
תמונות גולשים.
מפת אתר.
סרטונים חדשים צמ"ה.
ציוד מכני הנדסי למכירה.
טרקטורים למכירה.
שופל למכירה.
מחפרון למכירה.
בובקט למכירה.
מיני מעמיס למכירה.
באגר למכירה.
מכונת קידוח למכירה.
טרקטורים חקלאיים למכירה.
ציוד חקלאי למכירה.
נפה למכירה.
מגרסה למכירה.
מנוף למכירה.
מלגזה למכירה.
פטיש חציבה למכירה.
גנרטורים למכירה.
רתכות למכירה.

קבל את מדבקת דיזל פאוור.