הודעות מהפורומים:
 


דף הבית >>> כתבות מדור משאיות  >>> אירוע השקה של מותג TATRA בישראל.

אירוע השקה של מותג TATRA בישראל I מאת: מערכת דיזל פאוור I פורסם בתאריך: 05/04/17.
בשבוע שעבר הושקה בישראל משאית השטח רבת המינוע TATRA PHOENIX. חטיבת תשתית של קבוצת תעבורה אחזקות, המשווקת את מותג TATRA  בישראל, בחרה לקיים את האירוע במחצבת הר טוב במטרה להדגים את יכולות השטח המעולות של רכב מיוחד זה. התצוגה כללה הדגמת נסיעה של מוביל העפר 8X8 מתוצרת המותג הצ'כי בעבודה כשהוא עמוס ונוסע על מסלול מכשולי שטח שהוכן במיוחד לכבוד ההשקה.

TATRA הנו מותג צ'כי וותיק. החברה הוקמה ב- 1850, ורכשה את עיקר המוניטין שלה מייצור משאיות שטח טקטיות לשימושים צבאיים. המאפיין המרכזי של רכבי טטרה היה שלדת הצינור שפותחה במיוחד לשם יצירת עבירות מוגברת בכל תנאי השטח. בשנת 2011 החלה חברת TATRA לייצר משאיות לשוק האזרחי שישענו על שילדת הצינור ויצוידו במנוע, קבינה ומערכת פליטה מתוצרת DAF  ההולנדית. זאת על מנת לעמוד בתקנים המחמירים של יורו 5 ובהמשך גם יורו 6. כך נולדה משאית שהיא "חיית שטח" מצד אחד, ומצד שני בעלת כל הטכנולוגיות המתקדמות והנוחות של משאיות מודרניות.

באירוע ההשקה שארגנה "תשתית" הוצגו משאיות  TATRA PHEONIX הראשונות בישראל – 8X8 רכינה ו-6X6 ראש גורר לציוד כבד. לצורך ההדגמה הגיע לארץ פטר גילר, נהג מקצועי בעל וותק רב שנים במרוצי פריז-דקאר . גילר דהר עם המשאית על גבי המכשולים שנבנו במיוחד לאירוע. הקהל נדהם לראות כיצד המשאית צולחת בקלות מכשול בצורת גבעה תלולה, מגיחה מהפסגה כאשר שני הגלגלים הקדמיים מזנקים באוויר ונוחתים ברכות לכיוון הירידה. כל משאית אחרת היתה ניזוקה מנסיעה כזו מחבטה קשה, אבל לטטרה זה "בכלל לא מזיז"...מכשול נוסף ומאתגר היה "הסינוס" – סדרה של גלי עפר ובורות בעומק של כחצי מטר כל אחד. הטטרה גומעת את המכשול בקלילות, כאשר רק הגלגלים עולים ויורדים על תוואי הבורות, אך החלק העליון נראה כשט על פני המים. כיצד זה קורה? הודות לשלדה המיוחדת של טטרה, שבה כל סרן מחולק לשני חצאים נפרדים ועצמאיים, ולכל מחצית סרן מתלה נפרד. בנוסף לכך, כל רכיבי השלדה של משאית טטרה טמונים בתוך צינור מתכת קשיח, כך שהמרכב התחתון של הרכב הופך עמיד לחלוטין בפני מכות ופגיעות.

חלק נוסף ומסקרן לא פחות בהדגמה היה השוואת יכולות משאית טטרה לשני הפתרונות המקובלים כיום בשוק הישראלי להובלת עפר- מוביל פרקי ומשאית רכינה 8X4.

ההשוואה מול הרכינה 8X4 הסתיימה מהר מאוד- המשאית הרגילה כלל אינה מסוגלת לנסוע במסלול שהוכן לטטרה – שיבושי הדרך אינם עבירים מבחינתה – אלו אינם תנאים שבהם ניתן להפעיל משאית.

קבלני העפר יודעים שבמקום שאליו לא נכנסת משאית יש להפעיל את הכלים הכבדים, ומבחינתם המשמעות היתה – מוביל עפר פרקי 35 טון. כלומר עד היום. קבלני העפר המנוסים, שמחשיבים את ה"פרקיות" ככלי הייעודי לתנאי שטח שהוצגו בתצוגה נדהמו לראות כיצד הטטרה פותחת פער וגומעת את המסלול במהירות בעוד ה"פרקית" מתקשה להתמודד עם המכשולים. המכשולים שנראו קלים ואף קלים מידי עבור הטטרה מתגלים בצפיה חוזרת כמאתגרים למדי עבור הכלים המסורתיים (ויודעי דבר אף מלחשים שה"פרקית" הראשונה שהובאה יום לפני כן למסלול כלל לא הצליחה לבצע את העלייה התלולה, והיה צורך להביא כלי אחר, חדיש יותר כדי לבצע את ההדגמה בצורה מכובדת).לסיכום, אמנם הנאומים והברכות שנשאו מר זאביק לבנת, מבעלי תעבורה אחזקות, ומר אנדריי דייקה, מנהל מכירות טטרה שהגיע מצ'כיה כדי להשתתף באירוע, הבהירו היטב את ייתרונותיה של המשאית ככלי עוצמתי שמתחרה בכלי הצמ"ה הכבדים אך נהנה מהיתרונות שמציעה משאית – נוחות, חיסכון בצריכת הדלק ובתחזוקה, וכן היכולת לנסוע בכביש... אבל את הנאום הברור והצלול ביותר נשאה המשאית עצמה- לפעמים גם הדגמה שווה אלף מילים.

לפרטים נוספים: אבינועם קורצ'ק 054-7912622 


אהבתם את הכתבה? עשו לנו לייק בפייסבוק והצטרפו לשיחה:

 


 
 

 
 


 
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...


 

כל הזכויות שמורות ל"דיזל פאוור" © פורטל צמ"ה הנדסה ותשתיות.

עיקבו אחרינו:

 
Facebook דיזל פאוור בפייסבוק
Twitter דיזל פאוור בטוויטר
Youtube דיזל פאוור ביוטיוב
google דיזל פאוור ב- google+
 Flickr דיזל פאוור בפליקר
Blogger בלוג דיזל פאוור
instagram
בניית אתרים
 
עמוד הבית.
אודות האתר.
יצירת קשר.
מידע למפרסמים.
הוספת עסק בחינם.
פרסם מודעה בחינם.
כתבות.
מכרזים.
מצולמים בשטח.
ספקים ובעלי מקצוע.
סרטון בטיחות יומי.
שווה צפייה.
מחפשים לקנות.
הדמיות ומצגות.
מאמרים.
מסחר ותיווך.
תתחדשו.
קורסים והשתלמויות.
פורומים.
קבלנים.
סולר ומוצרים נלווים.
תערוכות צמ"ה.
דרושים.
גלריות.
חוות דעת.
קישורים.
מבצעים חמים.
שיתופי פעולה.
אספנות.
מאגר הטיפים.
מילון מונחים.
תקנון האתר.
עסקים למכירה.
תמונות ציוד מכני.
תמונות גולשים.
מפת אתר.
סרטונים חדשים צמ"ה.
ציוד מכני הנדסי למכירה.
טרקטורים למכירה.
שופל למכירה.
מחפרון למכירה.
בובקט למכירה.
מיני מעמיס למכירה.
באגר למכירה.
מכונת קידוח למכירה.
טרקטורים חקלאיים למכירה.
ציוד חקלאי למכירה.
נפה למכירה.
מגרסה למכירה.
מנוף למכירה.
מלגזה למכירה.
פטיש חציבה למכירה.
גנרטורים למכירה.
רתכות למכירה.

קבל את מדבקת דיזל פאוור.