דיזל פדיה ראשי
 
קטגוריות
 
הוסף ערך חדש
 
קצת על הפרוייקט
 
יצירת קשר


דיזל פדיה - הכל על טרקטורים צמ"ה ותשתיות!

 
BELL ציוד מכני הנדסי:
 
בל ציוד מכני ושינוע לתעשיות הכרייה, הבנייה , ייעור , והסוכר.
החברה נוסדה ומבוססת בדרום אפריקה, אולם גדלה בעולם באמצעות סדרה של שותפויות אסטרטגיות בינלאומיות. מניית החברה נסחרת בבורסת יוהנסבורג.


היסטוריה

בל ציוד מכני נוסדה על ידי אירווין בל (Irvine Bell) ואשתו יוניס (Eunice) בקוואזולו-נטאל , דרום אפריקה. ב1954, הם הקימו מפעל קטן המספק שירותי הנדסה ותיקון לציוד מכני הנדסי וציוד חקלאי של חקלאים מקומיים.

העסק המשפחתי התפתח במהירות שיא וזאת לאחר שהלקוחות הבינו כי אירווין מסוגל לתקן אפילו את המכונות השחוקות ביותר - ידיעה שמשכה לקוחות רבים גם מרחוק.


כשבסיס הלקוחות שלה התרחב , כך גם מתקניה. ב1958, אירווין בל הקים סדנה חדשה ושכר את אחיו רוברט ואת גיסו מלקולם קמפבל לעבוד עימו. בינתיים, אשתו יוניס הייתה אחראית על הכספים של החברה.

אירווין לא היה רק מכונאי מוכשר אלא גם ממציא . מוקדם יותר בקריירת ההנדסה שלו, הוא בנה מכונת שאיבת מים תוצרת בית. אחריה הוא פיתח מוצרים נוספים לתחום תעשיית הסוכר הפופולרית באזור.

בתחילת שנות השישים, אירווין מצא דרך לשפר את קציר קני הסוכר ,תעשייה גדולה בדרום אפריקה שמגלגלת המון כסף. הוא האמין כי למכונות הנוכחיות יש בעיית תמרון רצינית  ולכן החליט שהוא רוצה לפתח סוג חדש לגמרי של מכונות קציר באמצעות שימוש בטכנולוגיה הידרוסטטית. בשנת 1964 הוא בנה אב טיפוס שמופעל על ידי מנוע הידרוסטטי ונוסע על שלושה גלגלים שכל אחד מהם נשלט בנפרד ומאפשר למכונה להסתובב סביב צירה.

למרות כישורי ההמצאה של אירווין בל, הוא התעקש שהחברה שלו תתמקד בהנדסה ולא בייצור . הוא חתם הסכם על זכויות הייצור של מכונת השלושה גלגלים ( Bell Tri-Wheeler)לחברת הקטרים של יוהנסבורג.

בתחילת 1970, בל ציוד מכני התרחבה שוב מעבר למרחב הנוכחי שלה , והקימה מתקן חדש ב-Richards Bay, דרום אפריקה.

התרחבות התא המשפחתי הביאה להרחבת החברה גם כן

לאירווין ויוניס בל נולדו שלושה בנים : פיטר, גארי,ופול. כולם הפכו למעורבים מאוד בעסק המשפחתי. הם היו מיומנים במיוחד בייצור מכונות ניידות.

פיטר וגארי ייצרו עגלה ניידת, שהיתה מסוגלת למשוך אפילו קרוואן קטן . הם גם צירפו להב של דחפור לעגלה, מה שמאפשר לה לפזר חצץ לדוגמה ולאחר מכן גם ייצרו מכונה לחיתוך קני סוכר  ורשמו פטנט עליה.


בינתיים,הסכם רישיון הייצור והפצה שחתם אביהם עם חברת הקטרים עמד לפוג,והאחים למשפחת בל רצו לעצמם שוב את זכויות הייצור . עם זאת , אירווין היה זהיר על השאפתנות של שני בניו להיכנס לייצור המוני. הוא האמין שתוך שנה הם יאבדו עניין מלייצר אותה פיסת ציוד כל הזמן . הם הוכיחו כי הוא טעה. בשנה הראשונה הם הפיקו לא פחות מ- 50 יחידות.

בני בל המשיכו בעקבות ההצלחה הראשונית שלהם עם ייצור יישומים מצורפים והתאמת מכונת ה-Bell Tri-Wheeler עבור יישומים מיוחדים, המכונה הפכה בעקבות כך לפופולרית ביותר בתעשיית האבנים,תעשיית העץ והיישומים החקלאיים.

מחפשים קהל רחב יותר

לאחר שנים של מכירת הציוד שלה באמצעות מפיצים עצמאיים , בל החליטה להקים מערך מפיצים משלה שיקבלו תמיכה ישירות מהמפעל.  מרכז שירות הלקוחות של בל התחיל עם סניף ביוהנסבורג ועד מהרה התפשט כלפי חוץ בפריסה ארצית לפני יצוא שירותיה למדינות שכנות.

ב-1984, בל מקימה מפעל חדש ב- Richards Bay. בינתיים, מתקנים חדשים נוספים הוקמו ברמה הבינלאומית. בניו זילנד נבנה מתקן ייצור חדש שיספק מעמיסים לתעשיית היעור האוסטרלית . בארה"ב, בל פיתחה שותפות עם יצרן ייעור גדול לגרסאות אמריקאיות של ציוד הייעור של בל.

משאיות פירקיות

ב-1984, בל מציגה את משאית הפירקית הראשונה שלה ה- B25A . מודל ה- 25 טון נתפס כהצלחה מסחררת.  בהתאם להצלחה בל פיתחה מגוון רחב יותר של משאיות. ב-1989, בל הציגה את משאית ה-40 טון שבעקבותיה באה ה- B50D עם קיבולת 50 טון.

בריתות ואסטרטגיות בינלאומיות

לאחר שכבר השיגה חלק ניכר מהשוק האפריקאי , בל רצתה להתרחב עוד יותר בזירה הבינלאומית. החברה החלה לשתף פעולה עם יצרני ציוד ברחבי העולם כדי לספק מגוון רחב של מכונות בתעשיות הבנייה, ייעור , הכרייה והחקלאות.

בשנת 1992 BELL  שיתפה פעולה עם  Kato Works ביפן במכירת מחפרים הידראוליים.

בשנת 1995, בל רוכשת  את זכויות ההפצה של ציוד בנייה וייעור John Deere בדרום אפריקה תחת מותג BELL. ארבע שנים מאוחר יותר בל שוב משתפת פעולה עם ג'ון דיר . הפעם ג'ון דיר תמכור פירקיות BELL בצפון ובדרום אמריקה. שותפויות אחרות כוללות את היטאצ'י באסיה, Liebherr בגרמניה ו-AUSA בספרד .


החברה כיום

בל ציוד מכני הנדסי היא חברה גלובלית עם יותר מ 19,000 מכונות הפועלות בלמעלה מ -60 מדינות ברחבי העולם . בחברה מועסקים מעל 2,400 עובדים ברחבי העולם ומשרדה הראשי נמצא  ב ריצ'רדס ביי, דרום אפריקה.

בשנת 2007  בל ציוד מכני פרסמה כי זו היתה שנת הרווח הנקי הגבוה ביותר שלה עד היום. ההכנסות שלה עלו ב- 30.9 אחוזים ל-585 מיליון דולרים .


סוגי ציוד תחת מותג בל:

• משאיות פירקיות
• טרקטור זחלי
• מלגזה
• מטעין פירות טריים
• מחפר הידראולי
• מחפרון
• טוען / מעמיס עצים
• מפלסות - מוטור גרדר
• טרקטורים
• מעמיסים אופניים

 


לאתר חברת בל  לחצו כאן >> 
 
 
מידע,מאמרים,תמונות וסרטוני וידאו מתחום הטרקטורים ,ציוד מכני הנדסי,משאיות ותשתיות - דיזל פדיה,כל מה שרציתם לדעת...
   

כל הזכויות שמורות ל"דיזל פאוור" © פורטל צמ"ה הנדסה ותשתיות.

עיקבו אחרינו:

 
Facebook דיזל פאוור בפייסבוק
Twitter דיזל פאוור בטוויטר
Youtube דיזל פאוור ביוטיוב
google דיזל פאוור ב- google+
 Flickr דיזל פאוור בפליקר
Blogger בלוג דיזל פאוור
instagram
בניית אתרים
 
עמוד הבית.
אודות האתר.
יצירת קשר.
מידע למפרסמים.
הוספת עסק בחינם.
פרסם מודעה בחינם.
כתבות.
מכרזים.
מצולמים בשטח.
ספקים ובעלי מקצוע.
סרטון בטיחות יומי.
שווה צפייה.
מחפשים לקנות.
הדמיות ומצגות.
מאמרים.
מסחר ותיווך.
תתחדשו.
קורסים והשתלמויות.
פורומים.
קבלנים.
סולר ומוצרים נלווים.
תערוכות צמ"ה.
דרושים.
גלריות.
חוות דעת.
קישורים.
מבצעים חמים.
שיתופי פעולה.
אספנות.
מאגר הטיפים.
מילון מונחים.
תקנון האתר.
עסקים למכירה.
תמונות ציוד מכני.
תמונות גולשים.
מפת אתר.
סרטונים חדשים צמ"ה.
ציוד מכני הנדסי למכירה.
טרקטורים למכירה.
שופל למכירה.
מחפרון למכירה.
בובקט למכירה.
מיני מעמיס למכירה.
באגר למכירה.
מכונת קידוח למכירה.
טרקטורים חקלאיים למכירה.
ציוד חקלאי למכירה.
נפה למכירה.
מגרסה למכירה.
מנוף למכירה.
מלגזה למכירה.
פטיש חציבה למכירה.
גנרטורים למכירה.
רתכות למכירה.

קבל את מדבקת דיזל פאוור.