הודעות מהפורומים:

  דף הבית >>> כתבות >>> 10 טיפים חשובים לבטיחות בעבודה עם ציוד מכני הנדסי.
 


בטיחות בעבודה / בטיחות באתרי עבודה

בכל שנה אנו נחשפים לאלפי פציעות קטלניות הקשורות למכונות וציוד מכני הנדסי ,הרבה מתאונות אלו קשורות למפעיל הציוד עצמו ,חלקן קורות גם לעובדים על הקרקע ליד הציוד,מפקחי עבודה,עמיתים לעבודה ולפעמים גם עוברי אורח המתקרבים יתר על המידה לציוד מכני עצמו.

ברוב המקרים תאונות הקשורות בציוד מכני הנדסי כמו מנופים,ציוד כבד,מלגזות וכ'ו נגמרות בטיפול נמרץ או במוות באתר העבודה,אין מקום לטעויות שמדובר בציוד כבד ומכונות,ממחקר מקיף על תאונות באתרי עבודה ,תעשייה כבדה ומחצבות עולה כי כמעט כל התאונות ניתנות למניעה.מקצועיות ונסיון בהפעלת הציוד עצמו ומודעות לסכנות בקרבת המפעיל הן תכונות שהופכות מפעיל צמ"ה למפעיל טוב ואמורות למנוע תאונות ,אולם ברוב המקרים מתברר שהתאונות התרחשו על ידי מפעילים ותיקים ומנוסים.

סיבה עיקרית לכך היא שהותיקים חושבים שהם כבר יודעים הכל ואין להם מה ללמוד,הם בטוחים שהם מכירים את הכלים ומנוסים בכל עבודה שיתנו להם, לא נעים להגיד זאת אבל הם ט ו ע י ם .אל תאמרו אף פעם שאין לכם מה ללמוד,חברות בנייה וקבלני עפר מחדשים את הציוד שלהם בכל כמה שנים,הציוד מתעדכן ומתחדש בהתאם להתקדמות הטכנולוגיה,מה שמצריך הדרכה ספציפית על כל כלי ואפילו קורסי רענון כלליים לעבודה באתרי בנייה ומחצבות .

אנחנו יודעים שאתם כבר יודעים הכל על בטיחות בעבודה אך לא יזיק לכם לעבור שוב על כמה טיפים וכללים חשובים במיוחד שמדובר בבטיות שלכם,אספנו 10 טיפים חשובים שישמרו עליכם בעבודה:

1- עלייה וירידה מציוד מכני הנדסי.
הגורם הנפוץ ביותר לתאונות הוא העלייה והירידה מציוד מכני,מלגזות ומשאיות למיניהן,כל נהג / מפעיל יכול להעיד שראה זאת בעצמו או הרגיש זאת על בשרו פעמים רבות.ראשית הקפידו לנעול נעליים / מגפיים מתאימות והשתמשו בכפפות לאחיזה חזקה,דאגו תמיד לשלוש נקודות אחיזה בעלייה או ירידה מהכלי,בציוד מכני עם סולם מתאים לטיפוס לקבינה השתמשו אך ורק בסולם,אל תחפשו קיצורי דרך ולעולם אל תקפצו מהכלי אלא בצעו ירידה מסודרת על שלוש נקודות אחיזה.

2- טעינה ופריקת ציוד כבד.
גם במישור תמיד ישנה סכנת היתדרדרות ודריסה,ודאו שהציוד עומד ישר ואתם משתשמים ברמפות מתאימות לסוג הציוד לפי גודלן ויכולת העמידה בעומס שלהן.הרחיקו אנשים העומדים בסביבת אזור הפריקה וכאשר התחלתם להוריד את הציוד ודאו שיש אדם שמכוון אתכם על הקרקע וצופר הרוורס פועל.

3- אנשים המצטופפים באזור העבודה.
אם תשאלו כל מפעיל צמ"ה מה מטריד אותו בעיקר ומהווה סיכון בעבודה הם יעידו שזה אנשים המצטופפים ליד אתר העבודה בין אם זה מפקחים ומנהלי עבודה,עמיתים למקצוע או עוברי אורח.היו מודעים לאנשים מסביבכם והרחיקו אותם במקרה הצורך.

4- רדיוס סיבוב המכונה.
על המפעיל להיות מודע לרדיוס הסיבוב של הציוד אותו הוא מפעיל,כולכם מכירים את השיפשופים והדפיקות בחלקו האחורי של הכלים באתרי העבודה וזה קורה מחוסר זהירות ואי מודעות לרדיוס הסיבוב והתאמתו לאתר העבודה.

5- עבודה במדרונות.
זהירות נדרשת תמיד בעת הפעלת כלי צמ"ה ובמיוחד בעבודה במעלה המדרון או בירידה ממנו ,דע את יכולות הציוד שלך והצב לעצמך גבולות ברורים איך לעבוד לפי תנאי השטח.

6- מכשולים וסכנות.
שימו לב למכשולים וחפצים העלולים לסכן אתכם ואת הסובבים אתכם כולל קווי חשמל ,מים, ביוב, גז ותקשורת.סמנו את אזור העבודה ואת המכשולים באופן ברור על ידי הצבת תמרורים מתאימים וסרטי סימון ברורים.

7- חזרה לאחרו / רוורס.

נסיעה אחורה תמיד מלווה בסיכון כך שאם יש אופציה לנסוע קדימה תנו לה תמיד עדיפות,אם בכל זאת אתם צריכים לנסוע לאחור ודאו שצופר הרוורס פועל והתקינו מצלמה אחורית שתספק לכם שדה ראייה טוב יותר לנסיעה לאחור,במקרים בהם הראות לקויה השתמשו במכוון.

8- התהפכות כלים צמ"ה/ משאיות.
אם המשאית או כלי הצמ"ה אותו אתה מפעיל מתהפך ,חגורת הבטיחות הופכת לחבל ההצלה שלך,יחד אם זאת נהגי משאיות ומפעילים רבים מוצאים ים של תירוצים למה הם לא חגורים.מפעיל מנוסה תמיד יחגור חגורת בטיחות גם בקבינה סגורה.

9- יציבות המטען.
העברת חומרים היא פשוטה למדי אך הופכת למורכבת ומסוכנת שמשתמשים בציוד לא נכון כמו שימוש בכף של שופל כמנוף להרמת מטען,לכל סוג עבודה יש את הציוד הייעודי עבורה ,מפעיל אחראי צריך להכיר את מגבלות הציוד שלו וגם לומר לא במקרים בהם הוא נדרש לבצע פעולה שהציוד לא מתאים לה ומהווה סיכון.

10- תקינות הכלי עצמו.
לפעמים תאונות נגרמות מכשל בציוד עצמו ולא באשמת המפעיל ,אולם כמפעיל אחראי עלייך לעבור ויזואלית על הציוד ולבדוק שאין נזילות,שברים או כל דבר אחר המראה על כשל כלשהו ,במקרה וגילית כשל דאג במיידי לדווח לאחראי והפסק את העבודה .

  

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...


 

כל הזכויות שמורות ל"דיזל פאוור" © פורטל צמ"ה הנדסה ותשתיות.

עיקבו אחרינו:

 
Facebook דיזל פאוור בפייסבוק
Twitter דיזל פאוור בטוויטר
Youtube דיזל פאוור ביוטיוב
google דיזל פאוור ב- google+
 Flickr דיזל פאוור בפליקר
Blogger בלוג דיזל פאוור
instagram
בניית אתרים
 
עמוד הבית.
אודות האתר.
יצירת קשר.
מידע למפרסמים.
הוספת עסק בחינם.
פרסם מודעה בחינם.
כתבות.
מכרזים.
מצולמים בשטח.
ספקים ובעלי מקצוע.
סרטון בטיחות יומי.
שווה צפייה.
מחפשים לקנות.
הדמיות ומצגות.
מאמרים.
מסחר ותיווך.
תתחדשו.
קורסים והשתלמויות.
פורומים.
קבלנים.
סולר ומוצרים נלווים.
תערוכות צמ"ה.
דרושים.
גלריות.
חוות דעת.
קישורים.
מבצעים חמים.
שיתופי פעולה.
אספנות.
מאגר הטיפים.
מילון מונחים.
תקנון האתר.
עסקים למכירה.
תמונות ציוד מכני.
תמונות גולשים.
מפת אתר.
סרטונים חדשים צמ"ה.
ציוד מכני הנדסי למכירה.
טרקטורים למכירה.
שופל למכירה.
מחפרון למכירה.
בובקט למכירה.
מיני מעמיס למכירה.
באגר למכירה.
מכונת קידוח למכירה.
טרקטורים חקלאיים למכירה.
ציוד חקלאי למכירה.
נפה למכירה.
מגרסה למכירה.
מנוף למכירה.
מלגזה למכירה.
פטיש חציבה למכירה.
גנרטורים למכירה.
רתכות למכירה.

קבל את מדבקת דיזל פאוור.