הודעות מהפורומים:
 


דף הבית >>> כתבות מדור צמ"ה  >>> דיזל פאוור בשטח עם צוות זיו מערכות הנדסה.

סיפורי שטח - יום עבודה בזיו מערכות הנדסה I מאת: מערכת דיזל פאוור I פורסם בתאריך: 06/04/14.
כלי הצמ"ה באתרי העבודה השונים עובדים בכל יום שעות על גבי שעות, גדולים, קשוחים ומרעישים, כך רובנו מכירים אותם אך גם להם יש צד עדין וגם הם צריכים טיפול ותחזוקה שוטפת ובהעדר טיפול שכזה הם פשוט יהרסו.

כל מכונה חייבת שימון וגירוז במפרקים השונים בהם יש חיכוך בין ברזלים וכאשר מספר המקומות רב ויש להקפיד על תזמון נכון גם המפעיל החרוץ ביותר לא יעמוד במשימה. אז ברור לנו שלבעלים של הכלי יש אינטרס שהכלי יתפקד כראוי ויפיק עבורו יותר רווחים וגם ברור לנו שאין הרבה מפעילים חרוצים בנמצא אז ישנה דרך יעילה ומתקדמת יותר - התקנת מערכת גירוז שתפקידה לגרז את המקומות הספציפיים וכמובן בתזמון מתאים - בדיוק מה שהכלי צריך.

התלוותי לצוות התקנת מערכות גירוז של חברת זיו מערכות, מדובר בהתקנה על מכונת קידוח גדולה עם הרבה נקודות גירוז. נפגשנו במתחם החברה בכפר ביאליק בקריות מוקדם בבוקר, קפה בקטנה ויוצאים לכיוון מרכז, המכונת קידוח מחכה לנו או נכון יותר לדודו, אלכס ומאור. אני והיא נעשה היכרות מאוחר יותר.
כשמגיעים לשטח באמת מדובר במכונה גדולה ולמזלי חלק נכבד מהעבודה כבר נעשה יום קודם לכן, בעצם מי מפחד מעבודה? זה לא שאני באמת עובד רק מצלם. קפה נוסף הפעם על הפינג'אן ועם הל והחבר'ה ניגשים לעבודה, מאור ודודו מעבירים את צנרת הגירוז בין הנקודות השונות ואת החיווט החשמלי למכונת הגירוז שכבר הותקנה בפעם הקודמת ויש שתיים כאלו, אמרתי כבר שזו מכונה גדולה? אז תכירו את הקאזה גרנדה B250XP.

המכונות גירוז מחלקות את הגריז לפנים ולאחור כאשר שתיהן מקבלות מתח אחרי סוויץ מקופסת הפיוזים הראשית ועובדות באמצעות טיימר שעל פי תכנון מראש ובהתאם לצרכי המכונה מגרז את הכלי.

הקושי הראשון שאני מגלה בשטח זו בעיית גישה, כדי להעביר את הצנרת והחיווט דודו ומאור מטפסים, מתכופפים ומעקמים כל חלק בגוף, ישנן נקודות גירוז שאפילו לא הצלחתי לראות אותן בין הבום לכיוון המנוע אז לחשוב שמישהו זחל שם כדי להתקין אותן...
אלכס אחראי על כל עניין החשמל של המערכת והוא זה שגם הסביר לי איך הכל עובד. נשמע מסובך? גם אתם תדקלמו הכל בעל פה אחרי 10 שנים של נסיון בשטח ויש לאלכס הרבה ממנו. הוא מתקין ומתקן מערכות גירוז לכלי צמ"ה ולמכונות שונות במפעלים.

דודו ומאור הם הצעירים בצוות (אולי בגלל זה הם גם קיבלו את העבודה הקשה, טוחנים צעירות) והם גם מראה נדיר בימים האלו בתחום הצמ"ה. אין הרבה צעירים שנכנסים לתחום, אני אישית רגיל לראות תמיד בשטח בעלי מקצוע "לבנים" לאלו שעוד נשאר להם שיער. בכל מקרה שמחתי לגלות חבר'ה צעירים בתחום וכן ירבו כאלו.

אז בפעם הבאה שאתם רואים בשטח כלי צמ"ה כלשהו שהכל דופק כמו שעון והמפעיל מרוצה זכרו כי גם אם אתם לא רואים אותה היא נמצאת שם - מערכת הגירוז.

אהבתם את הכתבה? עשו לנו לייק בפייסבוק והצטרפו לשיחה:


 


גלריית תמונות:


 


כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
 


 


 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...


 

כל הזכויות שמורות ל"דיזל פאוור" © פורטל צמ"ה הנדסה ותשתיות.

עיקבו אחרינו:

 
Facebook דיזל פאוור בפייסבוק
Twitter דיזל פאוור בטוויטר
Youtube דיזל פאוור ביוטיוב
google דיזל פאוור ב- google+
 Flickr דיזל פאוור בפליקר
Blogger בלוג דיזל פאוור
instagram
בניית אתרים
 
עמוד הבית.
אודות האתר.
יצירת קשר.
מידע למפרסמים.
הוספת עסק בחינם.
פרסם מודעה בחינם.
כתבות.
מכרזים.
מצולמים בשטח.
ספקים ובעלי מקצוע.
סרטון בטיחות יומי.
שווה צפייה.
מחפשים לקנות.
הדמיות ומצגות.
מאמרים.
מסחר ותיווך.
תתחדשו.
קורסים והשתלמויות.
פורומים.
קבלנים.
סולר ומוצרים נלווים.
תערוכות צמ"ה.
דרושים.
גלריות.
חוות דעת.
קישורים.
מבצעים חמים.
שיתופי פעולה.
אספנות.
מאגר הטיפים.
מילון מונחים.
תקנון האתר.
עסקים למכירה.
תמונות ציוד מכני.
תמונות גולשים.
מפת אתר.
סרטונים חדשים צמ"ה.
ציוד מכני הנדסי למכירה.
טרקטורים למכירה.
שופל למכירה.
מחפרון למכירה.
בובקט למכירה.
מיני מעמיס למכירה.
באגר למכירה.
מכונת קידוח למכירה.
טרקטורים חקלאיים למכירה.
ציוד חקלאי למכירה.
נפה למכירה.
מגרסה למכירה.
מנוף למכירה.
מלגזה למכירה.
פטיש חציבה למכירה.
גנרטורים למכירה.
רתכות למכירה.

קבל את מדבקת דיזל פאוור.