הודעות מהפורומים:
 
דף הבית >>> כתבות מדור צמ"ה  >>> חקר הפוטנציאל של 5G בענף הבנייה.חקר הפוטנציאל של 5G בענף הבנייה  I מאת: מערכת דיזל פאוור I פורסם בתאריך: 30/05/19וולוו צמ"הבודקת כעת את הפוטנציאל של 5G להפעלת מעמיס אופני נשלט מרחוק.

בפעם הראשונה בעולם, חברת Volvo Construction Equipment (Volvo CE) נכללת בקבוצה קטנה של חברות חלוצות אשר עורכות ניסוי בקישוריות 5G ניידת. כשהתוכנית מיועדת להשפיע במידה ניכרת על החדשנות בבניה, אנו מבררים פרטים נוספים מול המומחה ל-5G, קאלה סקילסאטר, המומחה הטכני לתחום המכונות המקושרות ב-Volvo CE.

תוכנית שותפי 5G של Telia ו--Ericsson היא היישום התעשייתי הראשון של 5G, ומשתתפות בו רק מספר מצומצם של חברות במדינות הנורדיות. עבור וולוו, המשמעות היא בדיקת הפיתוח של מכונות בשליטה מרחוק וגילוי הפוטנציאל של פתרונות אוטונומיים בעולם האמיתי.

קאלה, מה המשמעות של ניסוי זה עבור Volvo CE?

5G מאפשר לנו להעביר נתונים בדרכים שיכולנו רק לחלום עליהן. רשת מהירה ואמינה יותר תאפשר לנו לעמוד בחזית השוק ולהניע מימוש מהיר הרבה יותר של טכנולוגיות כגון אוטומציה. מה שנראה בלתי אפשרי לפני כמה שנים הוא היום הזדמנות אמיתית בהחלט.

אז מה בדיוק אתם בודקים? וכיצד בנוי אתר הבדיקה?

יש לנו אתר בדיקה על שטח של 250 דונם שבו נמצא המעמיס האופני, הנשלט מרחוק, ה-L180H - וסימולטור בתוך אוהל במרחק של כ-100 מ' מאחורי קיר בטון. מסלול הבדיקה עצמו כולל מספר מכשולים פיזיים, מסלולים בעלייה ובירידה וקרקע לא אחידה - כולם נועדו לדמות את התנאים האמיתיים של אתר בנייה. בשלב זה, הסימולטור למעשה די קרוב למכונה, אך הדבר נעשה רק כדי שנוכל להיות קרובים למסלול ולהתאים את התנאים. באמת שאין סיבה שמונעת מהמכונה להיות במרחק גדול הרבה יותר.בתמונה: קאלה סקילסאטר, המומחה הטכני של Volvo CE למכונות מקושרות.


כמה רחוק?

בשנת 2017 הצבנו בהצלחה מכונה בעומק של 400 מ' מתחת לפני הקרקע ושלטנו בה מעל פני הקרקע. וכאשר בדקנו את הטכנולוגיה לראשונה בשנת 2015, הצבנו מחפר באקילסטונה והפעלנו אותו מברצלונה. אז אפשר להבין את הפוטנציאל של הפעלה מרחוק. ועכשיו עם קיצור זמן האחזור באמצעות 5G, המשמעות היא שבאמת אפשר להשיג שליטה מרחוק ממרחקים גדולים במיוחד. אולם, במרחק מסוים זמן האחזור ברשת יהיה משמעותי בכל מקרה.

כמה זמן יימשך הניסוי ומה אתם מצפים להשיג?

אנו נבחן את הטכנולוגיה לאורך שנתיים. במהלך פרק זמן זה, נראה את ההתפתחות והשיפור של ביצועי הרשת. מה שבאמת מרגש הוא שבשלב המוקדם מאוד הנוכחי, אנו בעמדה ייחודית המאפשרת לנו לפתור בעיות כלשהן שיתעוררו ולשחק תפקיד מפתח בהשפעה ממשית על אופן הפעולה של 5G עבור תהליכים תעשייתיים כאשר הטכנולוגיה תושק באופן נרחב יותר.

כמובן שהיעד שלנו כאן ב-Volvo CE, הוא שאנו רוצים לפתח מערכת זו לרמת בשלות כה גבוהה ומוצלחת עד שנוכל לבדוק אותה עם לקוחותינו. כדי לראות כיצד טכנולוגיה זו יכולה לפעול באתר בנייה אמיתי. אנו מקווים שנוכל להשיג זאת עד תום תקופת הניסוי.

האם תבדקו טכנולוגיה גם עם מכונות אחרות של וולוו?

בהחלט. המטרה היא שלאחר שלב הבדיקה הראשוני עם המעמיס האופני, נוכל לבצע בדיקות עם מכונת הקונספט של מוביל HX2 כדי לבדוק האם אפשר להפעיל מחזור עבודה שלם באמצעות 5G בלבד. באופן עקרוני, נוכל לאחר מכן לבדוק את 5G עם שישה עד שמונה מובילים אוטונומיים המובילים עפר ברחבי האתר.

נראה שכרייה מספקת חלק מהפוטנציאל הטוב ביותר לחקר טכנולוגיה זו. מדוע?

כרייה יכולה להיות מסוכנת - עבור אנשים המפעילים את המכונות במקומות מרוחקים או בגלל האדים המשתחררים לאחר פיצוץ סלעים. אבל אם נוכל להרחיק את האנשים מהאתר, אז אנחנו מפחיתים לחלוטין את הסיכון לתאונות. תהיה גם יכולת להפעיל מספר פעילויות ואתרים ממקום מרכזי יחיד - ולהגביר פרודוקטיביות.

האם יש מגזרים אחרים כלשהם שיכולים ליהנות מאוטומציה באמצעות 5G?

בהחלט, לא מדובר בכרייה בלבד. תעשיית היערנות יכולה ללא ספק ליהנות, כתעשייה שבה יש מספר רב של משאיות נכנסות המעמיסות ופורקות מרכבות, במקרים רבים בלילה. אין ספק שעבודה בלילה מציבה סכנות ראות מסוימות ולכן הרחקת המפעילים גורמת לפעילות להיות בטוחה יותר. ושוב, עבור עבודות מסוכנות באמת בתעשיית הפלדה או בענף האנרגיה, שם הזזה פיזית של חומרים עלולה לגרום לסיכון של פיצוץ או פליטת גזים רעילים, שם הרחקת האנשים היא ללא ספק פתרון טוב.

אבל עבור בנייה זה באמת בעיקר הגברת הפרודוקטיביות?

בטיחות היא כמובן גורם משמעותי, אך אין ספק של-5G תהיה השפעה חיובית ישירה על הפרודוקטיביות. טכנולוגיית השליטה מרחוק של היום יוצרת עיכוב המקשה מאוד על השליטה על מכונה במהירות או בדיוק כלשהם, אך 5G יהיה טוב כמו זמן-אמת. בנוסף, איכות התמונה טובה הרבה יותר, צילומי וידאו מועברים ברזולוציה גבוהה יותר ו-5G מספק חיבור אמין יותר - כל אלה מקלים על המפעיל בסימולטור.

מול אילו אתגרים התמודדתם עד עכשיו?

היה לנו קשה בתחילה לקבל את החומרה. אנחנו בשלב כל כך מוקדם בניסוי שקשה לנו למצוא מודמים לתקשורת עם האנטנה. Telia סייעה באספקת הציוד המתאים עבורנו לשימוש. אנחנו בשלב כל כך מוקדם בניסוי הטכנולוגיה הזו וברור שיש לכך יתרונות וחסרונות.

וכאשר בעיות אלו ייפתרו, מתי נוכל לראות את 5G יוצא לתעשייה הרחבה יותר?

הדבר תלוי במקרי השימוש השונים בבנייה - כיצד הם עובדים, האם הם עומדים בדרישות הענף, האם הדבר אפשרי עבור הלקוחות? 5G יגיע תחילה לאלו שירוויחו מכך הכי הרבה, אך ייקח זמן לבנות את הרשת ואת התשתית הדרושה. עבורנו בענף הבנייה, ועבור פעילויות סטטיות כמו מחצבה או מכרה, הדבר יכול להגיע די במהירות. התזמון טוב - הלקוחות שלנו זקוקים לקישוריות והם רוצים יותר נתונים. ואנו אלה שמספקים את המחקר כדי לבדוק עד כמה זה באמת אפשרי.


מקור הידיעה: https://www.volvoce.com/yisrael/he-il/mct/about-us/news/2019/exploring-the-potential-for-5g-in-construction/

אהבתם את הכתבה? עשו לנו לייק בפייסבוק והצטרפו לשיחה:

 
 


 
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...


 

כל הזכויות שמורות ל"דיזל פאוור" © פורטל צמ"ה הנדסה ותשתיות.

עיקבו אחרינו:

 
Facebook דיזל פאוור בפייסבוק
Twitter דיזל פאוור בטוויטר
Youtube דיזל פאוור ביוטיוב
google דיזל פאוור ב- google+
 Flickr דיזל פאוור בפליקר
Blogger בלוג דיזל פאוור
instagram
בניית אתרים
 
עמוד הבית.
אודות האתר.
יצירת קשר.
מידע למפרסמים.
הוספת עסק בחינם.
פרסם מודעה בחינם.
כתבות.
מכרזים.
מצולמים בשטח.
ספקים ובעלי מקצוע.
סרטון בטיחות יומי.
שווה צפייה.
מחפשים לקנות.
הדמיות ומצגות.
מאמרים.
מסחר ותיווך.
תתחדשו.
קורסים והשתלמויות.
פורומים.
קבלנים.
סולר ומוצרים נלווים.
תערוכות צמ"ה.
דרושים.
גלריות.
חוות דעת.
קישורים.
מבצעים חמים.
שיתופי פעולה.
אספנות.
מאגר הטיפים.
מילון מונחים.
תקנון האתר.
עסקים למכירה.
תמונות ציוד מכני.
תמונות גולשים.
מפת אתר.
סרטונים חדשים צמ"ה.
ציוד מכני הנדסי למכירה.
טרקטורים למכירה.
שופל למכירה.
מחפרון למכירה.
בובקט למכירה.
מיני מעמיס למכירה.
באגר למכירה.
מכונת קידוח למכירה.
טרקטורים חקלאיים למכירה.
ציוד חקלאי למכירה.
נפה למכירה.
מגרסה למכירה.
מנוף למכירה.
מלגזה למכירה.
פטיש חציבה למכירה.
גנרטורים למכירה.
רתכות למכירה.

קבל את מדבקת דיזל פאוור.