הודעות מהפורומים:

 
 

 


דף הבית >>> כתבות מדור צמ"ה  >>> כך תוציאו רישיון מכונה ניידת כל השלבים בדרך לעבודה.
 
 

רישיון למכונה ניידת - מתחילים I למד, נבחן וצילם: דניאל אליאש I פורסם בתאריך: 13/02/14.
ב-22/06/2010 נכנסה לתוקף תקנה 39(א')ט שאומרת כי חייב הנוהג ומפעיל מכונה ניידת מכל סוג שהוא בהיתר מיוחד הרשום ברשיון הנהיגה בו הוא מחזיק.

יכולתי להוסיף גם את נוסח התקנה אם כי אני מעדיף להסביר לכם בצורה הכי פשוטה שהיום מפעיל צמ"ה זה מקצוע וכדי לקבל רישיון מפעיל צמ"ה חייבים לעבור קורס 4 מפגשים חלק עיוני +3 מפגשים חלק מעשי. מפעיל  שייתפס ללא רישיון זה צפוי לקנס גבוה ושלילה.

מפעילים קבלנים ומפעלי תעשייה רבים בתחום עדיין לא מודעים לחשיבות הרשיון ולחומרת הקנסות ובנוסף לכך רבים לא יודעים היכן להתחיל, מה עושים, כמה זמן זה נמשך והפחד ממבחנים שרובץ לו תמיד במיוחד לאחר שעברו שנים מאז הפעם האחרונה שישבו בכיתה.


בכל מקרה החלטתי לקחת יוזמה ולעבור את כל התהליך מאפס ,ללמוד, לסקר ולהעביר הלאה אליכם. הצעד הראשון היה ליצור קשר עם אחד מבתי הספר שעבדו מולנו באופן קבוע ושיתפו מידע ותמונות מהקורסים - משא בטוח הדרכות בטיחות.

המרכז המתקדם להדרכת נהגים והכשרת מפעילי מלגזות פועל בכל הארץ בו מתקיימים קורסים בשעות הבוקר, אחה"צ , ימי שישי ובימים מתואמים.

ישנם קורסים גם לתאילנדים ולפלשתינאים והדרכות ריענון שנתיות הנדרשות על פי החוק לקבוצות עובדים במפעלים.

אז לאחר בירור מול רכזת ההדרכות מורן שוקר הובהר לי כי אפשר לעשות את הקורס באמצע השבוע או בסופי שבוע בימי שישי זה לגבי האיך עושים. כך שבמידה ולא תוכלו להפסיד ימי עבודה תמיד אפשר לעשות זאת בשישי.

בשל היותי עסוק במקצת באמצע השבוע בחרתי גם אני במסלול של ימי שישי וכך היה. המפגש הראשון מזכיר את היום הראשון בבית הספר ובכלל כל התחלה חדשה, ישנה אי וודאות אולי אפילו קצת התרגשות, אף אחד לא מכיר אף אחד ולאחר הרשמה אצל מורן אנחנו מתרכזים בכיתת הלימוד.
בכיתה מתחילים קצת התלחשויות ורעשים ויש כאלו שבאמת חושבים שהם הגיעו לבית ספר ואז יש את המדריך ציון שעוצר את ההמולה ומכניס אתכם לתלם - באתם ללמוד? קדימה מתחילים.

התאוריה כמו כל תאוריה משעממת ומעצבנת, כן זוהי האמת אם כי חייבים ללמוד את כל החוקים והתקנות כדי שבזמן המבחן גם נוכל לענות נכון ולעבור. בכל זאת ציון מצליח להעביר זאת בצורה כזו שאתה מבין את חשיבות החוקים והתקנות, שוק תרפי? יכול להיות, היו במצגת כמה תמונות מזעזעות מתאונות בהן לא פעלו לפי החוקים.

" אני מעדיף שתבהלו ותראו עד כמה המכונות האלו מסוכנות מאשר תהיו בעצמכם בתמונות האלו"


כן זהו ציון הוא קשוח עם התלמידים אבל הוא כמו המ"כים בצבא שבסיום אתה אוהב אותם ומעריך את מה שהם עשו בשבילך.

אז בכיתה נכחו מפעילים בהווה וכמה שרוצים להיות מפעילים בעתיד - המשותף לכולם היה כמובן אי ידיעת החוקים והתקנות, גם המפעילים "המקצועיים" לא ידעו טוב את החומר העיוני (טוב בגלל זה בעצם הם בקורס) זה מסכם את העניין שלכולנו יש מה ללמוד בקורס ואולי אפילו יותר בחלק העיוני מאשר במעשי.

אם אני צריך לסכם את החלק העיוני אז אני יכול להגיד שתלמדו בו את כל מה שאתם צריכים לדעת ספציפית לתקנות הרלוונטיות למכונה ניידת עם הרחבה על סוגי הכלים שמותר לכם להפעיל אחרי הקורס וצורת הפעלתם והרבה אבל באמת הרבה דגש על בטיחות בעבודה עם הציוד המסוכן הזה.

אז המוח נטחן קצת אבל זה מאחורינו ובשבוע הבא קצת אקשן מתחיל.  זה מסכם את החלק העיוני חברים, תגיעו רגועים, תקשיבו, תשאלו שאלות ותעברו על החומר בבית - אין סיבה שלא תצליחו במבחן.

מפגש שני - נעים מאוד קטפת ומרססת.המפגש השני שלנו מתחיל בלימוד מעשי על הכלים החקלאיים שבבית הספר: הקטפת והמרססת. תחילה מסביר לנו ציון על הייעוד וצורת השימוש של כל אחת מהמכונות, מתן דגשים בטיחותיים על סביבת הכלי, בדיקה מסביב שהכל תקין ורק אז עולים לקבינה ולומדים איך מפעילים את המכונות.


ציון המדריך שם דגש על בטיחות

תחילה כל חניך עושה את מסלול המבחן יחד עם ציון המדריך שלנו ואז כל אחד לבדו מבצע מספר מקצים על כל מכונה בכדי לפתח ביטחון והיכרות טובה יותר. המסלול כולל תמרון בין קונוסים, מעבר לנסיעה לאחור ועצירה מדויקת בנקודה מסויימת שסומנה מראש.


לומדים על הפעלת המרססת.

הגענו לשעת הפסקת צהריים קפה וקצת מנוחה  חוזרים שוב לתרגול המעשי עד סוף היום שכל אחד מהחניכים מבצע תרגול על שני המכונות שנלמדו ליום זה. המפגש האחרון יהיה לימוד על השופל וכמובן הטסט המעשי.


מפגש אחרון - לימוד על השופל מבחן מעשי.היום השלישי מתחיל בהכרת השופל/מעמיס אופני והפעם המדריך שלנו הוא יוסף תשבי, הצעיר שבחבורה. מתחילים בהסבר על הכלי, עושים סיבוב ולומדים על מה להסתכל ומה לבדוק לפני שעולים לכלי ומתחילים לעבוד. לאחר שהכרנו את המכונה שאגב חלק מהחניכים לא הכירו אותה כלל לפני עולים לתוך הקבינה ותישבי מסביר לנו איך לעבוד עם ידיות ההרמה והשפיכה, על הכפתורים השונים והרגש בהגה.

האימון האישי יוצא לדרך וכל חניך בקורס מקבל את הזמן שלו להכיר את השופל ולהתרגל. המשימה היא העמסה של כף מלאה, שפיכתה כמה מטרים לפני הערימה ואז ביצוע יישור של השטח ואיסוף פינות ואז החניך הבא וכך חוזר חלילה.


תישבי מעמיס כף - "זאת כף טובה - כפיים"

וכך התאמנו וביצענו זאת שוב ושוב בסבב עד שכולם הרגישו בטוחים ומוכנים לבואו של "האיש הרע" הלא הוא מוריס שובל הבוחן שהחניכים פחדו ממנו. (בחור נחמד ואחלה גבר רק שככה זה בחיים כולם מפחדים מבוחנים)

אז כדי לקבל את הרישיון צריכים לעבור את המבחן העיוני וכמובן את המעשי בו נצטרך לשכנע את מוריס שאנחנו יודעים להפעיל את המכונות בצורה נכונה ובטיחותית.

הטסט עצמו די דומה לתרגול שעברנו קודם לכן. מבחן השופל בו צריכים להעמיס כף טובה ומלאה ולשפוך אותה חזרה ומבחן הקטפת בו צריכים לתמרן בין הקונוסים - קשה באימונים קל בקרב!מוריס שובל הבוחן: " יש מצב שעברת"

ברצוני לציין את כל הצוות הנפלא של משא בטוח על החוויה וההרגשה  הנעימה באווירה ביתית ויחס חם  ובטיפול מול משרד הרישוי עד קבלת רישיון נהיגה וכמובן את מורן שוקר רכזת ההדרכות שמהיום הראשון של  הקורס  דואגת תמיד לאווירה ביתית וחמה ... עוגיות וקפה ושכל משתתף יקבל את ארוחת הצהריים שלו בזמן וכמובן שיצא מרוצה.לסיכום אפשר לומר שלא צריך להתכונן ולהתלבט יותר מידי צריכים פשוט להגיע וידאגו לכם להכל, כמה ימים ויש לכם רישיון מכונה ניידת אז אם החלטתם ללכת על זה תתחילו כאן >>


ואיך אפשר לסיים בלי תמונת סוף קורס.


גלריית תמונות מקורס מכונה ניידת במשא בטוח:

אהבתם את הכתבה? עשו לנו לייק בפייסבוק והצטרפו לשיחה:


 

 


כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
 


  
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...


 

כל הזכויות שמורות ל"דיזל פאוור" © פורטל צמ"ה הנדסה ותשתיות.

עיקבו אחרינו:

 
Facebook דיזל פאוור בפייסבוק
Twitter דיזל פאוור בטוויטר
Youtube דיזל פאוור ביוטיוב
google דיזל פאוור ב- google+
 Flickr דיזל פאוור בפליקר
Blogger בלוג דיזל פאוור
instagram
בניית אתרים
 
עמוד הבית.
אודות האתר.
יצירת קשר.
מידע למפרסמים.
הוספת עסק בחינם.
פרסם מודעה בחינם.
כתבות.
מכרזים.
מצולמים בשטח.
ספקים ובעלי מקצוע.
סרטון בטיחות יומי.
שווה צפייה.
מחפשים לקנות.
הדמיות ומצגות.
מאמרים.
מסחר ותיווך.
תתחדשו.
קורסים והשתלמויות.
פורומים.
קבלנים.
סולר ומוצרים נלווים.
תערוכות צמ"ה.
דרושים.
גלריות.
חוות דעת.
קישורים.
מבצעים חמים.
שיתופי פעולה.
אספנות.
מאגר הטיפים.
מילון מונחים.
תקנון האתר.
עסקים למכירה.
תמונות ציוד מכני.
תמונות גולשים.
מפת אתר.
סרטונים חדשים צמ"ה.
ציוד מכני הנדסי למכירה.
טרקטורים למכירה.
שופל למכירה.
מחפרון למכירה.
בובקט למכירה.
מיני מעמיס למכירה.
באגר למכירה.
מכונת קידוח למכירה.
טרקטורים חקלאיים למכירה.
ציוד חקלאי למכירה.
נפה למכירה.
מגרסה למכירה.
מנוף למכירה.
מלגזה למכירה.
פטיש חציבה למכירה.
גנרטורים למכירה.
רתכות למכירה.

קבל את מדבקת דיזל פאוור.