הודעות מהפורומים:

 
 

 


דף הבית >>> כתבות מדור צמ"ה  >>> כשרואה חשבון החליט להיות קבלן ציוד עפר.
 
 

כשרואה חשבון החליט להיות קבלן עפר I מאת: דניאל אליאש, מערכת דיזל פאוור I פורסם: 21/02/14.בתמונה: קטע הצנרת שעובר בשמורת קק"ל - יער רבין.

בזמן שפרויקט הנחת צנרת הגז לירושלים בכותרות יצאנו לשטח לראות מקרוב ולהכיר את האיש שהחברה שלו אחראית על המקטע המערבי של הפרויקט.

החברה המזמינה היא נתיבי הגז הטבעי לישראל והחברה המבצעת שזכתה בפרויקט היא חברת סיצ'ים האיטלקית, על עבודת החפירה, מילוי החול הנחה וכיסוי הצנרת לאורך 17 ק"מ אחראית חברת קובי ציון בע"מ.

קבעתי להיפגש עם קובי ציון מנכ"ל החברה בשטח ולראות את העבודה מקרוב, הציפייה שלי להכיר את האיש התגברה במיוחד בשל העובדה שהודלף לאוזניי שמדובר ברואה חשבון שהחליט שהוא רוצה לעסוק בעבודות עפר והנחת צנרת ובכלל בפרוייקטים מיוחדים ככל שניתן.

אנחנו ניפגשים בריכוז הציוד הקרוב והוא מגיע עם הדודג' ראם הלבנה והגדולה וענן אבק מאחוריו, עוד לפני שהאבק מספיק לשקוע הוא אומר לי קפוץ פנימה נאכל צהריים ונרד לשטח, וכך היה.

בדרך אני כבר מתחיל לקבל תמונה של הפרויקט הוא מראה לי את טווי הדרך בה צריך הצינור לעבור עד שמגיעים לצומת בכביש ראשי ואז הוא מסביר לי כי את הקטע של הכביש קודחים מלמטה ומשחילים את הצנרת מתחת מבלי לפגוע בכביש. 5 דקות נסיעה נוספות ואנחנו נכנסים לקטע החפירה שעובר ביער קק"ל - יער רבין.

"העבודה כאן מאוד מאתגרת, יש לנו מקטע של 17 ק"מ חפירה והנחת צנרת בקוטר 18 צול. הקרקע ותנאי השטח קשים במיוחד, החפירה מתבצעת בצורה זהירה בסמוך לצינור דלק קיים וחלק גדול מהקו עובר בשמורת טבע של קק"ל שזה מצריך תיאום לכל דבר, דיוק והרבה כאב ראש". מסביר קובי.

אנחנו יורדים מהרכב ומתקרבים לציוד, ארבעה מחפרים של וולוו עובדים בשטח, חלקם חופרים ואחרים מכינים את התעלה לצנרת, בשלב מוקדם יותר העמיסו את החומר על פירקיות ומשם החוצה וכעת הפירקיות חוזרות עם חול רך והמחפרים מסדרים מצע רך עבור הצנרת.בתמונה: מחפר ה-VOLVO EC480D עם כף החפירה המיוחדת.

קובי מסביר לי שאת החלק הקשה יותר של העבודה כבר הפסדתי ולא אראה היום, מחפר הוולוו EC480D שעומד בצד עם כף חפירה מפלצתית אחראי על מרבית החפירה. הכף המיוחדת מחליפה את עבודות הפטיש המסורתית ופשוט קורעת את האדמה וגם מעמיסה את החומר החוצה, שתי פעולות בכף אחת, חסכון בזמן ובכסף וגם שמירה על הכלי.

"הכף הזאת פשוט חיה רעה והיא מצריכה באגר חזק שיעבוד איתה בכדי שתהיה יעילה, זאת גם הסיבה שבחרנו ב-EC480D החדש של וולוו".


האתר עבודה כולו ציוד וולוו, הרגשתי שאני באחת מכתבות השטח של מגזין ה-SPIRIT של וולוו והייתי חייב לברר את הנושא ושאלתי את קובי מה גורם לו לרכוש את כל הציוד שלו מיבואן אחד.

"ב-2006 נכנסתי לתחום והתחלתי חזק עם שלושה מחפרי VOLVO 290B ,הביצועים, השירות והיחס היו מעולים והמשכתי לחדש ולהרחיב עם אותם מוצרים, רכשתי עוד באגר ועוד מחפרון והתרגלתי לעבודה מול אותו יבואן ומול אותו מוסך ומול אותו מחסן חלפים, הכל זורם ומכירים אותי טוב ומתייחסים אליי בהתאם".

אנחנו הולכים על קו החפירה ויוצא לי ממש לראות מקרוב את כל השלבים בעבודת הצנרת, בדרך חזרה ברכב אני מרגיש שאני חייב לשאול אותו איך רואה חשבון מוצא את עצמו כבעלים של חברת עבודות עפר. ואיך בכלל מתחילים בתחום כזה מאתגר,קשה ובכלל לא קרוב לתחום שלמדת?

"ראשית האני מאמין שלי אומר שבעזרת כח למידה והרבה רצון אפשר להיכנס לכל תחום וגם להצליח בו, בחרתי בתחום כי זה נראה לי יותר מעניין ומאתגר מלשבת במשרד. בשנת 2006 הקמתי את החברה והחלטתי שאני רוצה לעסוק בעבודות צנרת מיוחדות ולא כקבלן עבודות עפר כללי וכך קרה. כבר בשנה הראשונה זכיתי במכרז גדול ומשם הכירו אותי ויצא לנו שם טוב בתחום ודבר הוביל לדבר.

כיום אנחנו עובדים על שלושה פרויקטים גדולים של צנרת במקביל. 17 ק"מ כאן, פרויקט נוסף מסורק לכפר אביב של 17 ק"מ גם כן , צנרת 30 צול ופרויקט שלישי שיפוץ קו הדלק אשקלון אילת - 10 ק"מ של צנרת 16 צול".בתמונה: קובי ציון - "עבודה לא מפחידה אותי".

הסיור הסתיים ואני חייב להודות שהיה מעניין, כמו כן יצא לי להכיר איש עבודה שלא חוסך מעצמו להגיע לשטח, לראות מה קורה עם העובדים והציוד בשטח, לקפץ על הכלים שצריך וגם מצליח בסופו של יום לחייך למצלמה.

תודה לך קובי על יום מהנה ונתראה בפרויקט הבא.

גלריית תמונות:אהבתם את הכתבה? עשו לנו לייק בפייסבוק והצטרפו לשיחה:


 

 


כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
 


  
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...


 

כל הזכויות שמורות ל"דיזל פאוור" © פורטל צמ"ה הנדסה ותשתיות.

עיקבו אחרינו:

 
Facebook דיזל פאוור בפייסבוק
Twitter דיזל פאוור בטוויטר
Youtube דיזל פאוור ביוטיוב
google דיזל פאוור ב- google+
 Flickr דיזל פאוור בפליקר
Blogger בלוג דיזל פאוור
instagram
בניית אתרים
 
עמוד הבית.
אודות האתר.
יצירת קשר.
מידע למפרסמים.
הוספת עסק בחינם.
פרסם מודעה בחינם.
כתבות.
מכרזים.
מצולמים בשטח.
ספקים ובעלי מקצוע.
סרטון בטיחות יומי.
שווה צפייה.
מחפשים לקנות.
הדמיות ומצגות.
מאמרים.
מסחר ותיווך.
תתחדשו.
קורסים והשתלמויות.
פורומים.
קבלנים.
סולר ומוצרים נלווים.
תערוכות צמ"ה.
דרושים.
גלריות.
חוות דעת.
קישורים.
מבצעים חמים.
שיתופי פעולה.
אספנות.
מאגר הטיפים.
מילון מונחים.
תקנון האתר.
עסקים למכירה.
תמונות ציוד מכני.
תמונות גולשים.
מפת אתר.
סרטונים חדשים צמ"ה.
ציוד מכני הנדסי למכירה.
טרקטורים למכירה.
שופל למכירה.
מחפרון למכירה.
בובקט למכירה.
מיני מעמיס למכירה.
באגר למכירה.
מכונת קידוח למכירה.
טרקטורים חקלאיים למכירה.
ציוד חקלאי למכירה.
נפה למכירה.
מגרסה למכירה.
מנוף למכירה.
מלגזה למכירה.
פטיש חציבה למכירה.
גנרטורים למכירה.
רתכות למכירה.

קבל את מדבקת דיזל פאוור.