הודעות מהפורומים:
 
דף הבית >>> מאמרים  >>> אלוהי הברגים הקטנים / אוהד עמידן.

אלוהי הברגים הקטנים / אוהד עמידן*
כחברה המייצרת רכיבי פלסטיק בתחומים מצילי חיים, אנו חווים על בשרנו יום יום את הצורך לעמוד בתקני האיכות והבטיחות המחמירים ביותר, ללא פשרות ועם אפס תקלות.על רופאים נוהגים לומר שמקצועם הופך אותם להיפוכונדרים. ההיחשפות לאלפי מערכות הגוף המופלאות אשר עובדות בסינרגיה ובהרמוניה מושלמת, גורמת להם לפקפק באפשרות שלא תתרחש תקלה אף לא באחת מהן. כמו שנאמר: "אֲשֶׁר יָצַר אֶת הָאָדָם בְּחָכְמָה וּבָרָא בוֹ נְקָבִים נְקָבִים חֲלוּלִים חֲלוּלִים, שֶׁאִם יִסָּתֵם אֶחָד מֵהֶם אוֹ אִם יִפָּתֵחַ, אֵינוּ יָכוֹל לְהִתְקַיֵּים אֲפִלּוּ שָׁעָה אֶחָת".

ובכן, העבודה על פי העיקרון של אפס תקלות אינה ייחודית רק למערכת גוף האדם. כחברה המייצרת רכיבי פלסטיק בתחומים מצילי חיים, אנו חווים על בשרנו יום יום את הצורך לעמוד בתקני האיכות והבטיחות המחמירים ביותר, ללא פשרות ועם אפס תקלות. מדובר על רכיבים מצילי חיים עבור התעשיות הביטחוניות (חלקים ייעודיים ותחבושות אישיות), הרפואיות (מערכות סטריליזציה ומכשירי הנשמה), הרכב (שסתומים למערכות הדלק וחגורות בטיחות), המזון (מערכות שתייה מתקדמות), התעופה (פנסים בחגורות ההצלה) וציוד הצלילה (שסתומים). הסדק הקטן ביותר בשסתום הפלסטיק של מיכל הדלק יגרום לעליית הרכב באש, שסתום סתום בצינור הצלילה יגרום לצוללן לא לשוב ליבשה, פגם מזערי במכשיר ההנשמה יגרום לחולה להיחנק ולמות, קרע בתחבושת האישית ימנע מהחייל הפצוע בשדה הקרב לקבל טיפול רפואי, כשל במערכת הסינון של מערכת השתייה עלול להוביל להרעלה, ופנס כבוי בחגורת ההצלה במטוס ימנע מהנוסע לקבל סיוע מציל חיים. במציאות זו, הצורך בתקני איכות ובבדיקות מחמירות נעשה הכרח לכל דבר.

אז איך זה קורה בפועל? האיכות והבטיחות מתחילה קודם כל בבחירת חומר הגלם. כל מוצר חייב לעמוד בסטנדרטים הרלוונטיים לגבי תת התחום (גרייד) שאליו הוא משתייך, למשל, בתחום המוצרים הרפואיים, יש לוודא שהחומר אינו פולט רעלים מסוימים, עמיד בפני חומרים הבאים עמו במגע, אינו מהווה סכנה במהלך השימוש, מיוצר בסביבת עבודה נקייה ומודרנית המאובזרת בהתאם לצרכי המוצר הספציפי וכו', וזאת תוך עמידה בסטנדרטים מוגדרים ונוקשים ביותר.שלב נוסף מתייחס למידת האיכות והבטיחות של המכונות עצמן המעבדות את חומרי הגלם – מהם תהליכי הבקרה על פעילות המכונה, איכות התבניות ואופן הטיפול בהן, היכולת לשחזר את תנאי העבודה ואיכות העבודה של המכונה  לאורך זמן, היכולת לשמר עבודה תקינה ברצף של 24 שעות, תנאי העבודה של העובדים המפעילים את המכונות, אופי סביבת העבודה ואבזורה במכשור הנדרש, איכות מעבדות הבדיקה על סמך פרמטרים של תאורה, אבטחת איכות, תנאים סניטריים וכו. השלב האחרון מתייחס לתהליך האריזה, אשר חייב להתבצע תוך שמירה קפדנית על סדר וניקיון, שימוש בפתקיות לזיהוי המוצר ומועד ייצורו, וכמובן הקפדה על שילוח המוצר ללקוח בבטחה ותוך עמידה בלוחות זמנים.

בשנים האחרונות חל שינוי משמעותי בתפיסת הלקוחות את תחום האיכות והבטיחות. עד לפני מספר שנים הלקוח התעניין בעיקר באיכותו של המוצר הסופי, ואילו כיום הוא אינו מסתפק בכך ודורש להיות מעורב בתהליך הייצור על כל שלביו, כולל תצפית ומעקב ישיר אחר פלטפורמת הייצור. היום הלקוח רוצה "לראות בעיניים" דרך שליחת מומחי איכות ובטיחות מטעמו  המגיעים לצורך עריכת מבדקים באתר הייצור עצמו. למשל, לקוחות השולחים אלינו לחברה מומחים מטעמם,  לצורך מעקב תקופתי אחר תהליכי הייצור - האם הכלים מכוילים? באילו מכשירי מדידה נעשה שימוש? מהי רמת תחזוקת הציוד והמכונות? אך הם לא מסתפקים בכך, אלא יורדים לרזולוציה ספציפית של - מהם תהליכי ייבוש חומרי הגלם בתנורים? באיזה טמפרטורה? מי הם העובדים המעורבים בתהליך ומה הכשרתם? וכו'. הדבר בולט במיוחד בתחום תעשיית הרכב, המהווה נתח מרכזי מתחומי עיסוקנו בחברה. חברות הרכב ה"יקיות" (ולא רק החברות הגרמניות...) מבצעות מבדקים קפדניים ופדנטיים, כיאה לתחום העוסק בבטיחות ובחיי אדם, ובו כל תקלה ולו הקטנה ביותר עלולה להוביל לאסון של ממש. הקפדה זו באה לידי ביטוי לא רק במבדקים אמפיריים על הנעשה בתקרת הייצור, אלא לא פחות מכך בהקפדה על רישום מדויק של נהלי העבודה, ובמקביל, בדיקה מדוקדקת כיצד נהלים אלו מיושמים הלכה למעשה בתהליך הייצור. מה שנקרא "עבודה על פי הספר...".

ועד עכשיו עוד לא נגענו במשתנה המרכזי המשפיע על מידת האיכות והבטיחות - העובדים. כל ציוד ניתן להחלפה ולשדרוג, לעומת ההון האנושי שהוא הנכס היקר ביותר לכל חברה. הדבר מתבטא בתכונות כמו אכפתיות, מעורבות והגדלת ראש, תשומת לב לפרטים הקטנים, מחויבות לאיכות ולשרות, וכמובן ניסיון ומקצועיות. המשפט הידוע של שארל דה גול "בתי הקברות מלאים באנשים שאין להם תחליף" אינו בהכרח נכון במקרה הזה. לעובד אכפתי, מעורב, מסור ומקצועי לא תמיד נמצא תחליף. אחד המדדים החשובים בהצלחתה של חברה הוא היעדר תחלופת עובדים, המהווה מרכיב מכריע ביכולתה של החברה לייצר באופן איכותי.


*אוהד עמידן הוא מייסד ומנהל הייצור של חברת 'היי אימפקט', המתמחה בייצור רכיבי פלסטיק בטכנולוגיית הזרקה למגוון ענפים וחברות מובילות מתחומי המזון, הרפואה, תעשיית הרכב ומוצרים טכניים.

 


כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
 


 


מאמרים נוספים שיעניינו אותך:
 
   
מאמרים על יצרניות צמ"ה:
מאמרים כלליים:
מאמרים מקצועיים:
 

חפירת מרתף.
השכרת מחפרון,מחפרון להשכרה
השכרת בובקט / מיני מעמיס.
השכרת מעמיס טלסקופי.
טרקטורים למכירה
ציוד מכני הנדסי הקדמה
מבחן השוואתי מיני מעמיס
•  באומה 2010
לבחור מוסך שרות
• צמ"ה במחצבה
השתלבות צמ"ה בבנייה
השכרת צמ"ה
כפות לצמ"ה
תיקון טרקטורים
הריסת מבנים

 


5 כללי ברזל ברכישת ציוד.
בטיחות על משאית מחצבה.
 משקפי מגן.
התחלת עבודה כמלגזן.
גירוז ברגים בשטח.
אלוהי הברגים הקטנים.
 
תגובות למאמר

 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...


 

כל הזכויות שמורות ל"דיזל פאוור" © פורטל צמ"ה הנדסה ותשתיות.

עיקבו אחרינו:

 
Facebook דיזל פאוור בפייסבוק
Twitter דיזל פאוור בטוויטר
Youtube דיזל פאוור ביוטיוב
google דיזל פאוור ב- google+
 Flickr דיזל פאוור בפליקר
Blogger בלוג דיזל פאוור
instagram
בניית אתרים
 
עמוד הבית.
אודות האתר.
יצירת קשר.
מידע למפרסמים.
הוספת עסק בחינם.
פרסם מודעה בחינם.
כתבות.
מכרזים.
מצולמים בשטח.
ספקים ובעלי מקצוע.
סרטון בטיחות יומי.
שווה צפייה.
מחפשים לקנות.
הדמיות ומצגות.
מאמרים.
מסחר ותיווך.
תתחדשו.
קורסים והשתלמויות.
פורומים.
קבלנים.
סולר ומוצרים נלווים.
תערוכות צמ"ה.
דרושים.
גלריות.
חוות דעת.
קישורים.
מבצעים חמים.
שיתופי פעולה.
אספנות.
מאגר הטיפים.
מילון מונחים.
תקנון האתר.
עסקים למכירה.
תמונות ציוד מכני.
תמונות גולשים.
מפת אתר.
סרטונים חדשים צמ"ה.
ציוד מכני הנדסי למכירה.
טרקטורים למכירה.
שופל למכירה.
מחפרון למכירה.
בובקט למכירה.
מיני מעמיס למכירה.
באגר למכירה.
מכונת קידוח למכירה.
טרקטורים חקלאיים למכירה.
ציוד חקלאי למכירה.
נפה למכירה.
מגרסה למכירה.
מנוף למכירה.
מלגזה למכירה.
פטיש חציבה למכירה.
גנרטורים למכירה.
רתכות למכירה.

קבל את מדבקת דיזל פאוור.