הודעות מהפורומים:
 
דף הבית >>> כתבות מדור צמ"ה  >>> חפירה לעומק לבניית מנהרת הכביש הארוכה ביותר בעולם.חפירה לעומק לבניית מנהרת הכביש הארוכה ביותר בעולם I מאת: מערכת דיזל פאוור I פורסם : 21/07/19
בנייה מחדש של כביש החוף E39 היא לא רק פרויקט התשתית הגדול ביותר אי-פעם בנורבגיה - אלא שמנהרת רוגפסט, המהווה חלק מפרויקט זה, תהיה הכביש המהיר הארוך ביותר והעמוק ביותר בעולם מתחת למים. בעומק של 392 מטרים מתחת לגובה פני הים, פרויקט חלוצי זה הוא הפרק השמיני והמרגש ברשימת המגה-פרויקטים של Volvo Construction Equipment (Volvo CE).

הבנייה מחדש לחלוטין של דרך E39 לאורך החוף המערבי של נורבגיה, תוך שימוש בשיטות חדשות לבניית גשרים ומנהרות ומתוך כוונה לקצר בחצי את זמני הנסיעה, נמצאת במוקד סדרה חדשה של סרטים המושקת היום - סדרה המתמקדת באנשים ובמכונות שמאחורי פרויקט חדשני זה.
 
נורבגיה מוכרת היטב בזכות קו החוף עוצר הנשימה שלה, עם הרים גבוהים ופיורדים עמוקים. אך נוף מדהים זה טומן בחובו גם חיסרון. נכון להיום, כביש החוף E39 בין קריסטיאנסנד בדרום לבין טרונדהיים בצפון, הוא מסע שאורכו כ-21 שעות. ועם זאת, כשליש מ-5.3 מיליון תושבי נורבגיה חיים לאורך כביש זה, שהוא גם נתיב מסחר חשוב לעסקים נורבגיים, שכן כ-60% ממוצרי הייצוא של המדינה מיוצרים בחוף המערבי. בנוסף, המשכו של כביש E39 ביציאה מנורבגיה, ממשיך לתוך דנמרק, דבר שהופך את הכביש לנקודת כניסה חשובה לשאר אירופה. 
 
ואם - כמו הווארד לנגקר, נהג משאית בחברת Vassbakk & Stol – העבודה שלך כרוכה בנסיעה לאורך קו חוף זה, אזי העסק עשוי להיות קשה. "אני נוסע לאסוף סלעים באתר הבנייה ואז אני מסיע אותם לאתרים אחרים הזקוקים לחומר," מסביר לנגקר. "בדרך אני צריך להמתין למעבורות, לעמוד בתור למעבורת ולהתמודד עם מעבורות שבוטלו ועם כבישים צרים. יש לנו איים ופיורדים עם כבישים שהתוואי שלהם לאורך קו החוף. התוואי הוא הדרך הארוכה ביותר, לא הקצרה ביותר, ולכן הנסיעה אורכת זמן רב." אבל כל זה עומד להשתנות.בעלות של 39 מיליארד דולר, כביש החוף E39 החדש יצמצם את זמן הנסיעה בין טרונדהיים לקריסטיאנסנד מ-20 שעות ל-11 בלבד. ומנהרת רוגפסט, המיועדת להיפתח בשנת 2026, מהווה חלק משמעותי בשיפור זה. המנהרה, המתוכננת להכיל את כביש המנהרה הארוך והעמוק ביותר בעולם מתחת לים, עתידה להיות באורך 27 קילומטר ובעומק של 392 מטרים מתחת לגובה פני הים בנקודה העמוקה ביותר שלה. 
 
אך בניית מנהרות בעומק זה מהווה אתגר. כדי שהנסיעה תהיה בטוחה עד כמה שאפשר עבור משתמשי הכביש, הבנייה תכלול כרייה של שתי מנהרות נפרדות לזרימת התנועה. בנוסף, בכל 250 מטרים יהיו מעברים המחברים בין שתי המנהרות, ומאפשרים יציאה מהירה וקלה במקרה חירום.


Volvo CE תציג את תפקידה בפרויקט חדשני זה כחלק מהפרק האחרון ברשימת המגה-פרויקטים עטורת הפרסים. טיפני צ'נג, מנהלת עולמית, תקשורת חוץ, ב-Volvo CE, אומרת: “עם השלמת הפרויקט, מנהרה זו תקל משמעותית על חיי האנשים שחיים ועובדים בנורבגיה ומעבר לכך. היכולת לקחת חלק בפרויקט מרשים זה, ולפעול לשיפור הגישה לפינה מדהימה זו בעולם, היא מקור אמיתי לגאווה עבורינו ב-Volvo CE.”

מקור הידיעה: https://www.volvoce.com/israel/he-il/mct/about-us/news/2019/going-deep-to-build-the-worlds-longest-road-tunnel/אהבתם את הכתבה? עשו לנו לייק בפייסבוק והצטרפו לשיחה:

 
 


 
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...


 

כל הזכויות שמורות ל"דיזל פאוור" © פורטל צמ"ה הנדסה ותשתיות.

עיקבו אחרינו:

 
Facebook דיזל פאוור בפייסבוק
Twitter דיזל פאוור בטוויטר
Youtube דיזל פאוור ביוטיוב
google דיזל פאוור ב- google+
 Flickr דיזל פאוור בפליקר
Blogger בלוג דיזל פאוור
instagram
בניית אתרים
 
עמוד הבית.
אודות האתר.
יצירת קשר.
מידע למפרסמים.
הוספת עסק בחינם.
פרסם מודעה בחינם.
כתבות.
מכרזים.
מצולמים בשטח.
ספקים ובעלי מקצוע.
סרטון בטיחות יומי.
שווה צפייה.
מחפשים לקנות.
הדמיות ומצגות.
מאמרים.
מסחר ותיווך.
תתחדשו.
קורסים והשתלמויות.
פורומים.
קבלנים.
סולר ומוצרים נלווים.
תערוכות צמ"ה.
דרושים.
גלריות.
חוות דעת.
קישורים.
מבצעים חמים.
שיתופי פעולה.
אספנות.
מאגר הטיפים.
מילון מונחים.
תקנון האתר.
עסקים למכירה.
תמונות ציוד מכני.
תמונות גולשים.
מפת אתר.
סרטונים חדשים צמ"ה.
ציוד מכני הנדסי למכירה.
טרקטורים למכירה.
שופל למכירה.
מחפרון למכירה.
בובקט למכירה.
מיני מעמיס למכירה.
באגר למכירה.
מכונת קידוח למכירה.
טרקטורים חקלאיים למכירה.
ציוד חקלאי למכירה.
נפה למכירה.
מגרסה למכירה.
מנוף למכירה.
מלגזה למכירה.
פטיש חציבה למכירה.
גנרטורים למכירה.
רתכות למכירה.

קבל את מדבקת דיזל פאוור.