הודעות מהפורומים:
 
דף הבית >>> כתבות מדור צמ"ה  >>> 5 טעויות נפוצות שמגבירות את זמני ההשבתה של מכונות.5 טעויות נפוצות שמגבירות את זמני ההשבתה של מכונות I מאת: דיזל פאוור I פורסם : 13/11/19
שמירה על פעילות רציפה - ורווחים - היא בעלת חשיבות מרבית עבור Volvo CE וסוכניה. להלן חמש מבעיות התחזוקה המיותרות הנפוצות ביותר וכיצד אפשר להימנע מהן.

1. הימנעות מקריאת המדריך למפעיל

מכונות וולוו כוללות מגוון רחב של תכונות שנועדו לשפר את הביצועים ואת קלות התפעול. תכונות אלו מעודכנות בכל דור של מכונות ואפילו המפעיל המנוסה ביותר לא יכיר את כולן בלי לקרוא את המדריך. אם מפעיל אינו מעיר את לחצן ההאטה במוביל מפרקי, לדוגמה, ומשתמש במקום זאת בבלמים לשמירה על מהירות קבועה בעת נסיעה במורד, הדבר עלול להוביל לשחיקה מיותרת של הבלמים יחד עם זמני השבתה ועלויות החלפה שניתן היה למנוע אותם.

2. מילוי מראש של מסנני דלק

בהינתן העובדה שהחלפת מסנן דלק היא תהליך שצורך זמן, ישנם מכונאי תחזוקה הממלאים את המסנן מראש כקיצור דרך. הבעיה היא שזהו תהליך כמעט בלתי אפשרי לבצעו מבלי לזהם את המסנן החדש אם מנסים לעשותו בעזרת מיכל דלק ומשפך. גם כמות הזיהום הקטנה ביותר עלולה להתחיל לפגוע בפעילות המזרקים, ולהוביל לתיקונים יקרים מאוד. Volvo CE ממליצה להתקין מסננים יבשים ולבצע תהליך הכנה מראש לבקרת זיהומים - כדאי מאוד להקדיש את הזמן הדרוש כדי לעשות את העבודה בצורה נכונה.

3. שימוש בכלי ייעודי שאינו מתאים לעבודה

Volvo CE מציעה מגוון עצום של כלים ייעודיים אולם שימוש בכף גדולה מדי יאט את המכונה, יקשה על המערכת ההידראולית ויגרום לבעיות תפוקה חמורות. באופן דומה, שימוש בכלי ייעודי כדי לבצע משימה שהוא אינו מתאים לה, יגרום אף הוא לבעיות. לדוגמה, פטיש הידראולי נועד לשימוש בקו אנכי כלפי מטה או בזווית מסוימת בלבד. שימוש בו כדי לחפור מסביב או כדי להרים ולהפוך חתיכות בטון גדולות או אבנים עלול להפעיל עומס צידי גדול מדי על הכלי, דבר שיוביל לשחיקה מוגברת של התותב, לשברים ולנזילות.

4. תפעול מהיר מדי

בעת הפעלת ציוד בנייה, פעולה איטית ויציבה תוביל תמיד לניצחון. התחלות, עצירות ופניות מהירות יגרמו לשפיכת חומר מהכף אל הקרקע. באופן דומה, נהיגה במעמיס אופני לתוך ערימת חומר ויצירת מצב שהצמיגים מחליקים גורמת לתלמים שמנערים את המכונה. את התלמים יש למלא מחדש ואת החומר שנשפך יש לאסוף.


5. הימנעות מחיבור מכונות דרך CareTrack

כאשר מכונה מחוברת דרך מערכת הטלמטיקה CareTrack של Volvo CE, הבעלים והסוכנים יכולים לעקוב באופן פעיל אחר תקינות המכונה, לאבחן בעיות ולנקוט בפעולות מניעה. דוחות יכולים לחשוף התנהגות תפעול חריגה, שאותה אפשר לתקן על ידי הכשרת המפעיל. הם גם יכולים להראות מתי סביר שרכיבים יזדקקו לשירות או לתיקון, דבר שעוזר לבעלים לתזמן תחזוקה במועד נוח ולהימנע מזמני השבתה לא מתוכננים.

מקור הידיעה: https://www.volvoce.com/israel/he-il/mct/about-us/news/2019/5-common-mistakes-that-increase-machine-downtime/


אהבתם את הכתבה? עשו לנו לייק בפייסבוק והצטרפו לשיחה:

 
 


 
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...


 

כל הזכויות שמורות ל"דיזל פאוור" © פורטל צמ"ה הנדסה ותשתיות.

עיקבו אחרינו:

 
Facebook דיזל פאוור בפייסבוק
Twitter דיזל פאוור בטוויטר
Youtube דיזל פאוור ביוטיוב
google דיזל פאוור ב- google+
 Flickr דיזל פאוור בפליקר
Blogger בלוג דיזל פאוור
instagram
בניית אתרים
 
עמוד הבית.
אודות האתר.
יצירת קשר.
מידע למפרסמים.
הוספת עסק בחינם.
פרסם מודעה בחינם.
כתבות.
מכרזים.
מצולמים בשטח.
ספקים ובעלי מקצוע.
סרטון בטיחות יומי.
שווה צפייה.
מחפשים לקנות.
הדמיות ומצגות.
מאמרים.
מסחר ותיווך.
תתחדשו.
קורסים והשתלמויות.
פורומים.
קבלנים.
סולר ומוצרים נלווים.
תערוכות צמ"ה.
דרושים.
גלריות.
חוות דעת.
קישורים.
מבצעים חמים.
שיתופי פעולה.
אספנות.
מאגר הטיפים.
מילון מונחים.
תקנון האתר.
עסקים למכירה.
תמונות ציוד מכני.
תמונות גולשים.
מפת אתר.
סרטונים חדשים צמ"ה.
ציוד מכני הנדסי למכירה.
טרקטורים למכירה.
שופל למכירה.
מחפרון למכירה.
בובקט למכירה.
מיני מעמיס למכירה.
באגר למכירה.
מכונת קידוח למכירה.
טרקטורים חקלאיים למכירה.
ציוד חקלאי למכירה.
נפה למכירה.
מגרסה למכירה.
מנוף למכירה.
מלגזה למכירה.
פטיש חציבה למכירה.
גנרטורים למכירה.
רתכות למכירה.

קבל את מדבקת דיזל פאוור.